Bitcoin'in en yakın rakibi 2 günde 3 doları geçti

Kripto para birimi Ripple, 3 Ocak'ta yüzde 25 değerlenerek 3 doları geçti ve Bitcoin'den sonra dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi oldu.

Bitcoin'in en yakın rakibi 2 günde 3 doları geçti

Forbes dergisine göre son bir ayda yüzde 1000 değerlenen Ripple'ın piyasa değeri 120 milyar dolarla Bitcoin'in yaklaşık yarısına ulaştı.
Ripple'dan önce ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum'du.
Bitcoin'in en yakın rakibi 2 günde 3 doları geçti

NEDENİ BİLİNMİYOR

Fortune dergisi, Ripple'ın değer kazanmasının arkasında ne olduğunun bilinmediğini fakat yeni yüksek riskli yatırım fonlarının (hedge fund) yatırımlarının ana nedenlerden biri olabileceğini belirtti.
Bitcoin'in en yakın rakibi 2 günde 3 doları geçti

RIPPLE'IN BÜYÜK KISMI KENDİ ŞİRKETİNDE

Diğer para birimlerinin aksine Ripple, merkezi olmayan bir madencilikle üretilmiyor. Ripple'ın para birimleri bir kerede yaratıldı ve bunun büyük bir kısmı yaratıcı şirketin elinde bulunuyor.
Bu artışla birlikte Ripple'ın kurucusu Chris Lansen dünyadaki en zengin insanlardan biri haline geldi. Ripple 2,39 dolarken Lansen'in elindeki Ripple'ların değeri 37 milyar dolar olarak hesaplanıyordu. Ripple'ın 3 doları geçmesiyle Lansen daha da zenginleşti.
Bitcoin'in en yakın rakibi 2 günde 3 doları geçti Bitcoin'in en yakın rakibi 2 günde 3 doları geçti Reviewed by melikşah ünüvar on Ocak 05, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Unuvar.blogspot.com.tr. Blogger tarafından desteklenmektedir.